wtorek, 10 września, 2024

„Almanach Łącki” w Instytucie Literackim – Paryskiej Kultury w Maisons – Laffitte

Kochani Przyjaciele, Czytelnicy i Sympatycy „Almanachu Łąckiego”. Taką informację otrzymałam dzisiaj od prof. Bogusława Kołcza, który z młodzieżą, z Zespołu Szkół Akademickich z Nowego Sącza w Nowym Sączu, przebywa w Paryżu:

W artykule o 20 latach „Almanachu Łąckiego” znalazło się zdjęcie „Almanachu” obok ostatniego numeru „Kultury” wydawanej przez legendarnego Redaktora Jerzego Giedroycia. Zdaniem Bogusława Kołcza „Almanach Łącki” godnie staje dzisiaj obok wielkiego poprzednika. 6 czerwca 2024 z rąk wicedyrektor Zespołu Szkół Akademickich w Nowym Sączu mgr Elżbiety Szudek  egzemplarz tworzonego od 20 lat „Almanachu Łąckiego” trafił do sanktuarium polskiej literatury na emigracji. Ujrzą go dziesiątki naukowców i badaczy kultury przyjeżdzających do siedziby „Kultury” z całego świata i przygotowujących na co dzień swoje teksty w olbrzymim archiwum polskiej twórczości za granicami kraju. Wielki dzień w roku jubileuszu półrocznika i wielki dzień dla Jadwigi Jastrzębskiej.

To najcudowniejszy dzień i prezent w roku jubileuszu wydawania od 20 lat „Almanachu Łąckiego”: „Almanach Łącki w rękach p. Anny Bernhardt, szefowej Instytutu Literackiego  – Kultury, w Maisons – Laffitte.

Na zdjęciu od lewej: Sławomir Wróblewski, Anna Bernhardt, Elżbieta Szudek. „Kultura” i „Almanach Łącki”

Może Cie zainteresować:

Publikacja – „Almanach Łącki”

W dalszym ciągu zbieramy stare fotografie. Prosimy także o przesyłanie materiałów, które pomogą redagować dział.