Obchody 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Zapraszam członków i sympatyków Towarzystwa na obchody 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę , organizowane przez wójta gminy  Łącko, Jana Dziedzinę i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

W dniu 10 listopada br. o godz. 17.00 w Remizie OSP w Łącku odbędzie się “Wieczór Patriotyczny” z udziałem młodzieży Szkoły Podstawowej w Łącku, dzieci z Ogniska Muzycznego, Związku Podhalan o/Łącko, laureatów konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, Chóru Parafialnego “Zew Gór” i Orkiestry Dętej im. Tadeusza  Moryto. Zostanie też pokazana wystawa pokonkursowa “Moja rodzinna opowieść Na Stulecie Niepodległej”

W dniu 11 listopada br. o godz.10.30 uroczysta msza św. w kościele parafialnym w Łącku, po mszy przemarsz pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego , złożenie kwiatów i montaż słowno-muzyczny w wykonaniu Grupy Teatralnej i Orkiestry. Kolejnym punktem obchodów będzie odsłonięcie pamiątkowego głazu rocznicowego w łąckim parku , oraz inscenizacja historyczna w wykonaniu Związku Podhalan o/ Łącko.

Może Cie zainteresować:

Publikacja – “Almanach Łącki”

W dalszym ciągu zbieramy stare fotografie. Prosimy także o przesyłanie materiałów, które pomogą redagować dział.

Pobierz Almanach Łącki